NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Konferencja popularno-naukowa pt. "Najciekawsze epizody II wojny światowej w Borach Tucholskich"

Tematem przewodnim będzie historia niemieckiego poligonu doświadczalnego "Heidekraut", na którym przeprowadzano próby z wyrzutniami rakiet typu V w rejonie Wierzchucina i jeziora Suchom, losy powiązanej z tym tematem, fabryki nitrogliceryny i uzbrojenia rakiet typu V w Bydgoszczy oraz pilskich kopalń z okresu II wojny światowej. Podczas konferencji będzie też można obejrzeć aliancki film ilustrujący procedurę startową rakiety V2 oraz zobaczyć makietę rakiety w skali 1:3. Namacalnym efektem projektu będzie natomiast publikacja, zawierająca odczyty poszczególnych prelegentów. Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło", Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą "BUKO" oraz Fundacja "Chcę poznać moją wieś" z Mukrza. Konferencja organizowana jest w ramach projektu "Razem znaczy lepiej - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich" realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Bory Tucholskie".
plakat promujący konferencję
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-09-02
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

2009-09-20 18:37:17
Nick: Annna
IP: 79.189.*.*
Konferencja okazała się niezwykłą, bardzo interesującą, poprzez przedstawione wykłady, prezentacje, a i samą organizację. Gratuluję pomysłu!