NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

MARSZ SZLAKIEM 34. PUŁKU PIECHOTY

W marszu brała udział głównie młodzież z gimnazjów w Gostycynie i Świekatowie, harcerze oraz osoby dorosłe. Marsz rozpoczęliśmy w Wielkiej Kloni od złożenia wiązanek na mogile poległych żołnierzy, następnie przejechaliśmy do Pruszcza, gdzie w tamtejszej szkole podstawowej czekał na nas poczęstunek i krótka prezentacja multimedialna dotycząca wydarzeń września 1939 roku. Następnie złożyliśmy wiązanki na miejscowym cmentarzu i rozpoczęliśmy marsz do Klonowa, podczas którego mogliśmy podziwiać most kolejowy nad Zalewem Koronowskim i znajdujące się w pobliżu „kamienne kręgi”. W Klonowie przy pomniku poległych żołnierzy ks. Ryszard Pełech odprawił uroczystą mszę polową z udziałem mieszkańców wsi. Przez całą drogę towarzyszyło nam kilka osób z grupy rekonstrukcyjnej działającej przy Pomorskim Muzeum Wojskowym w Bydgoszczy przebranych w mundury piechoty polskiej z 1939 roku. Na zakończenie przejechaliśmy do Zalesia Królewskiego, gdzie przy tablicy pamiątkowej zaprezentowano krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum ze Świekatowa.Wszyscy uczestnicy marszu oraz goście mogli zakosztować grochówki i otrzymać specjalnie przygotowany na tę okazję Biuletyn Historyczny opisujący wydarzenia pierwszych dni wojny na naszym terenie.

Marsz zorganizowano w ramach projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” realizowany przez Lokalna Grupę Działania „Bory Tucholskie”.

Fotoreportaż oraz film zrealizowany podczas marszu można zobaczyć na stronie www.trg.swiekatowo.pl


Dodane przez: Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo
2009-10-05
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

2009-10-20 17:29:01
Nick: świekatowianka
IP: 79.186.*.*
Z roztargnienia - oczywiście dużo, dużo .... zapału ...
2009-10-10 12:13:00
Nick: świekatowianka
IP: 79.186.*.*
Bardzo udana impreza, tak trzymać.Życzę dożo zapału organizatorom na kontynuację już za rok!