NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Wspólny wyjazd Stowarzyszeń do Belgii

      W trakcie XVI Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców (ESHS) w Kinrooi ( Belgia) w dniach 28-30 sierpnia 2009 roku  odbył się cykl wspólnych imprez (wystawy haftu borowiackiego i rzeźby , występów muzycznych, prezentacji, degustacji potraw regionalnych, parad i przemarszów) i innych działań przedstawiających siłę tradycji,  piękno folkloru, historii naszego regionu i miasta w formie otwartych pokazów  plenerowych i promocyjnych.  W czasie wielu spotkań lider i partnerzy prezentowali i promowali własne umiejętności, prace i osiągnięcia. Odbywało się to w ramach wspólnego stoiska promocyjnego w centralnym miejscu Spotkań w specjalnie przygotowanym do tego celu przez organizatorów namiocie.

Była to impreza w której wzięło udział około 20.000 uczestników z całej Europy, taki sam zlot Bractw odbędzie się w Tucholi w 2012. Stoisko jakie zorganizowaliśmy wspólnie odwiedziło ponad 7 tysięcy osób.

       Za  naszym pośrednictwem przedstawiono własne osiągnięcia, działalność i inicjatywy wielu innych stowarzyszeń z regionu. Przekazaliśmy wiele różnorodnych  materiałów informacyjnych, reklamowych i promocyjnych. Wspólny wyjazd oraz zaprezentowane na stoisku promocyjnym walory kulturalne, przyrodnicze i społeczne naszego regionu zostały w widoczny sposób docenione przez innych uczestników Spotkań, którzy z uznaniem wyrażali jak najlepsze opinie o aktywności naszych stowarzyszeń.

 Więcej na stronach organizatorów z Belgii:
 www.est2009.be/art25.html, www.est2009.be/fotos.html.
PROJEKT
„RAZEM ZNACZY LEPIEJ – ROZWÓJ SIECI NGO W BORACH TUCHOLSKICH”.

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską  w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

"CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA".

Dodane przez: Kurkowe Bractwo Strzeleckie
2009-10-30
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz