NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

„AKTYWNIE ŻYJEMY I RADOŚĆ Z TEGO CZERPIEMY„

„AKTYWNIE ŻYJEMY I RADOŚĆ Z TEGO CZERPIEMY„

         

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski napisało projekt pod nazwą „Aktywnie żyjemy i radość z tego czerpiemy" i otrzymało dotację z Fundacji PZU z programu „Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży".

Zapisy dzieci, na które serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia, odbędą się 04 i 05 listopada

w godz. od 15:00 do 18:00.

             W projekcie ujęta jest rehabilitacja oraz zajęcia terapeutyczne, które kierowane są do dzieci i młodzieży objętych opieką Stowarzyszenia z terenu powiatu tucholskiego.              Rehabilitacja będzie się odbywać regularnie w każdy czwartek od 15:00 do 18:00. Prowadzona będzie przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który zaplanuje i dobierze ćwiczenia i masaże zgodnie ze schorzeniem danego dziecka i jego stopniem niepełnosprawności.

Zaplanowany jest dowóz dzieci na rehabilitację oraz powrót do domu.

             Zajęcia edukacyjno- terapeutyczne natomiast będą się odbywać w każdą środę od 15:00-18:00 i będą prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora terapii. Tematyka zajęć związana jest m.in. z porami roku, świętami, feriami. Zaplanowane są również wyjazdy do Multikina w Bydgoszczy, na basen do Chojnic i Nadleśnictwa Woziwoda. Planujemy również imprezy dla beneficjentów projektu takie jak: Andrzejki ,Wigilia , Dzień Babci i Dziadka , Bal Karnawałowy i Ferie zimowe w okresie od 25.01.2010r. do 28.01.2010r.

             Naszymi partnerami są: Klub Wolontariuszy grupy ,,eM" przy Zespole Szkół Ogólnokształcących wraz z koordynatorem Panią Mirosławą Poturalska oraz Dom Dziecka w Tucholi, którego opiekunem jest Pani dyrektor Ewa Kiersznicka. Projekt został wysłany 17.09.2009r do fundacji PZU w Warszawie. Realizacja projektu rozpocznie się 04.listopada 2009r. a zakończy 28.kwietnia 2010r. Koordynatorem projektu jest Maria Lewandowska. Ogólne koszty wykonania zadania wynoszą 32922,60zł z czego dotacja z Fundacji PZU to kwota 24232,00zł.

 

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski
2009-11-02
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz