NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi

Celem projektu  była integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi realizowana przez Gminny Ludowy Klub Sportowy „Cis” Cekcyn wspólnie z partnerami projektu : TPO Sokoły Tuchola, GKS Myśliwiec Gostycyn i MLKS Tucholanka w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ-rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu zrealizowano 4 imprezy sportowe.

Gminny Ludowy Klub Sportowy Cis Cekcyn w dniu 15 sierpnia 2009 roku był organizatorem turnieju piłkarskiego do rocznika 1997 o Puchar Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie” . W turnieju udział wzięły trzy zespoły z powiatu tucholskiego. Turniej odbył się w ramach realizacji projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” działania 4 „ Imprezy sieciujące”, „Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi”.

Mecze rozgrywano każdy z każdym dwukrotnie po 2x10 minut. Podczas turnieju zawodnicy mogli się posilić posiłkami. Turniej był bardzo emocjonujący i dzieci wspaniale mogli spędzić czas. Wszystkie spotkania sędziował Marek Januszewski.

Oto uzyskane wyniki :

Myśliwiec Gostycyn – Cis I Cekcyn           2:2

Dominik Łącki 1, Mateusz Weyna 1 – Szymon Schreiber 1, Arkadiusz Cybulski 1

Cis I Cekcyn – Cis II Cekcyn                     2:0

Szymon Schreiber 1, Arkadiusz Cybulski 1

Cis II Cekcyn – Myśliwiec Gostycyn           0:3

Michał Sakwiński 2, Mateusz Weyna 1

Cis I Cekcyn – Myśliwiec Gostycyn           2:1

Szymon Schreiber 1, Arkadiusz Cybulski 1 – Michał Sakwiński 1

Cis I Cekcyn – Cis II Cekcyn                      4:1

Arkadiusz Cybulski 3, Szymon Schreiber 1, - Dawid Ortmann 1

Myśliwiec Gostycyn – Cis II Cekcyn           4:3

Szymon Reda 3, Michał Ziemiński 1 – Dawid Ortmann 2, Patryk Krajna 1

Tabela końcowa turnieju :

1. Cis I Cekcyn                                    4              10            10-4

2. Myśliwiec Gostycyn                        4              7              10-7

3. Cis II Cekcyn                                   4               0             4-13

Sukcesem tucholanek z drużyny TPO Sokoły zakończył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Lokalnej Grupy działania „Bory Tucholskie” rozegrany w dniu 13 września 2009 roku. Drużyna Tucholi wygrała turniej przed zespołem „Zibi” Lichnowy Gmina Chojnice i ZSLiA w Tucholi.

Turniej sfinansowany był w całości ze środków Lokalnej Grupy działania „Bory Tucholskie” w ramach projektu „Razem znaczy lepiej”, Rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich działania 4 (imprezy sieciujące) – Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi a realizowany przez TPO Sokoły Tuchola. Liderem projektu był GLKS Cis Cekcyn a partnerami TPO Sokoły Tuchola, Myśliwiec Gostycyn i MLKS Tucholanka.

Turniej odbył się systemem każdy z każdym i grano mecze 2 razy po 20 minut. Pierwszy mecz rozegrano między drużynami TPO Sokoły Tuchola i „Zibi” Lichnowy i jak się okazało był to już mecz, który decydował o zwycięstwie w turnieju. Drużyna kobiet TPO Sokoły wygrała z rywalkami z Lichnów 5:2 (4:0). W drugim meczu zespół TPO Sokoły pokonał ZSLiA 8:0 (4:0). Natomiast drużyna „Zibi” Lichnowy pokonała ZSLiA 7:0 (3:0). Mecze sędziowali: Andrzej Suchomski i Krzysztof Bujny.

Klasyfikacja końcowa

     1.  TPO Sokoły Tuchola       2     6     13 – 2

     2.  „Zibi” Lichnowy     2       3 9 – 5

     3.  ZSLiA Tuchola       2       0 0 – 15

Puchar Lokalnej Grupy działania „Bory Tucholskie” za I miejsce otrzymała drużyna TPO Sokoły Tuchola. Natomiast za drugie i trzecie miejsce otrzymały drużyny z Lichnów i ZSLiA w Tucholi. Puchary wręczył przedstawiciel LGD „Bory Tucholskie” Krzysztof Bujny, natomiast dyplomy ze zdjęciami drużyn wiceprezes do spraw szkoleniowych TPO Sokoły - Marek Zienkiewicz.

Gminny Klub Sportowy Myśliwiec Gostycyn w dniu 25 lipca 2009 roku był organizatorem Turnieju Piłkarskiego Oldboyów o Puchar Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”. Na turniej zostały zaproszone drużyny: Cis Cekcyn, Tucholanka Tuchola, Sokoły Tuchola oraz gospodarz turnieju Myśliwiec Gostycyn.

Turniej sfinansowany był w całości ze środków Lokalnej Grupy działania „Bory Tucholskie” w ramach projektu „Razem znaczy lepiej”, Rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich działania 4 (imprezy sieciujące) – Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi a realizowany przez TPO Sokoły Tuchola. Liderem projektu był GLKS Cis Cekcyn a partnerami TPO Sokoły Tuchola, Myśliwiec Gostycyn i MLKS Tucholanka.

Zawody rozegrano systemem każdy z każdym z czego wyłoniono zwycięzców. Mecze odbywały się w iście upalnej pogodzie, co dawało się we znaki wszystkim graczom. Jednak wszyscy zawodnicy drużyn wytrzymali trudy pogody i wysiłku kończąc imprezę z uśmiechem i radością.  Wszystkie mecze sędziował Dariusz Burkiewicz z Sępólna Kraj.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze a poziom gry na wysokim poziomie. Zwycięzcą turnieju została drużyna Myśliwca Gostycyn, przed Tucholanką Tuchola, Cisem Cekcyn i Sokołami Tuchola. Oto wyniki turnieju:

Tucholanka Tuchola – Myśliwiec Gostycyn 1:0, Sokoły Tuchola – Cis Cekcyn 2:3, Tucholanka Tuchola – Cis Joltex Bydgoszcz 0:2, Myśliwiec Gostycyn– Sokoły Tuchola 2:0, Cis Cekcyn – Myśliwiec Gostycyn 1:1, Tucholanka Tuchola – Sokoły Tuchola 2:1.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

         1.      Myśliwiec Gostycyn     3       7       6 – 2

         2.      Tucholanka Tuchola    3       6       3 – 3

         3.      Cis Cekcyn                   3       4       4 – 3

         4.      Sokoły Tuchola            3       0       0 – 5

Puchary w imieniu oraz dyplomy. Organizatorzy turnieju wybrali najlepszych piłkarzy z każdej formacji. I tak: najlepszym bramkarzem został wybrany - Grzegorz Rumiński z zespołu Cis Cekcyn, najlepszym obrońcą - Mirosław Rembisz z Sokołów Tuchola, najlepszym rozgrywającym – Henryk Zielinski z Tucholanki Tuchola i najlepszym napastnikiem - Jarosław Zakrzewski z Myśliwca Gostycyn.

Aż osiem drużyn brało udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Borów Tucholskich. Turniej został zorganizowany w dniu 27 czerwca 2009 roku w ramach akcji Człowiek Najlepszą Inwestycją, „Razem znaczy lepiej – Rozwój Sieci NGO w Borach Tucholskich”, działanie 4 Imprezy sieciujące „Integracja sportowo i pokoleniowa Stowarzyszeń i Klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi.

W turnieju wzięły udział drużyny: Cis Cekcyn (2), Myśliwiec Gostycyn (1), Concordii Lübtheen (2) i Tucholanki Tuchola (2). Zawody rozegrano w dwóch grupach eliminacyjnych a następnie zwycięzcy grup walczyli o I miejsce a drugie zespoły o III miejsce.

Liczna publiczność mogła oglądać wspaniały i radosny futbol w wykonaniu wszystkich drużyn. Turniej był bardzo udany i przebiegał na wysokim poziomie, gdzie drużyny pokazały poziom wyszkolenia techniki gry. Do finałów o I miejsce zakwalifikowały się zespoły TKP Tuchola i Tucholanki. Natomiast o II miejsce walczyły drużyny Tucholanki II i Cisa I Cekcyn.

Turniej zorganizował Wojciech Kociński przy wydatnej pomocy działaczy MLKS Tucholanka. Mecze sędziowali: Zdzisław Edwarczyk i Arkadiusz Gostomski.

Oto wyniki turnieju:

Grupa A

Concordia I Lübtheen – Cis Cekcyn 2:1, TKP Tuchola Tucholanka I 3:0, Cis Cekcyn II – Tucholanka I 1:5, Concordia I – TKP 0:2, Concordia I – Tucholanka 0:4, Cis Cekcyn – TKP 0:4.

     1.  TKP Tuchola        3    9     9 – 0

     2.  Tucholanka I        3    6     9 – 1

     3.  Concordia I           3    3     2 – 7

     4.  Cis II Cekcyn        3    0    1 - 11

Grupa B

Concordia I – Cos Cekcyn I 0:1, Myśliwiec Gostycyn – Tucholanka II 0:2, Myśliwiec Gostycyn – Concordia I 2:1, Cis I Cekcyn – Tucholanka II 0:0, Concordia I – Tucholanka 1:4, Cis I Cekcyn – Myśliwiec Gostycyn 65:1.

     1.  Tucholanka II       3    7     6 – 1

     2.  Cis I Cekcyn         3    7     6 – 1

     3.  Myśliwiec Gostycyn   3           3     3 – 6

     4.  Concordia II         3    0     2 – 7

Mecz o VII-VIII miejsce

Concordia II – Cis II Cekcyn 3:0

Mecz o V-VI miejsce

Myśliwiec Gostycyn – Concordia I 7:2

Mecz o III miejsce

Tucholanka I – Cis Cekcyn 3:0

Mecz o I-II miejsce

TKP Tuchola – Tucholanka II 2:3

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Tucholanka II, 2. TKP Tuchola, 3. Tucholanka I, 4. Cis Cekcyn, 5. Myśliwiec Gostycyn, 6. Concordia I Lübtheen, 7. Concordia II Lübtheen, 8. Cis II Cekcyn.

Puchar Borów Tucholskich zdobyła Tucholanka II Tuchola a wręczył Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Puchar za II miejsce wręczyła Magda Kurpinowicz – prezes Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”. Pozostałe puchary i statuetki wręczał: Jerzy Sojka
Dodane przez: Gminny Ludowy Klub Sportowy CIS CEKCYN
2009-11-29
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz