NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Nowa publikacja!!!

Książka "Pamięci godni" jest szóstą opracowaną przez małżeństwo p. Wajdów a piątą wydaną przez Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło”.
Publikacja zawiera przeszło 400 biogramów i nieco ponad 200 zdjęć osób związanych z ziemią cekcyńską na przestrzeni wieków. Znaleźli się wśród nich zarówno nauczyciele, leśnicy, urzędnicy, księża, rzemieślnicy jak i rolnicy związani z Borami Tucholskimi. Uważamy, że mieszkańcy, którzy zamieszkiwali naszą gminę i przyłożyli rękę do jej rozwoju, godni są tego, aby ich upamiętnić, a w wielu przypadkach przywrócić po latach, z pożółkłych kart zapomnienia, do świadomości żyjących ludzi. Naszym obowiązkiem jest dbać o dziedzictwo, które po sobie pozostawili i pielęgnować o nich pamięć, aby przyszłe pokolenia mogły z dumą patrzeć na ich dokonania. Naszą borowiacką tradycję, historię i zwyczaje tworzyły bowiem poprzednie pokolenia, które obecnie zasługują na nasz głęboki szacunek. Poprzez wydanie tej książki, pragniemy to wszystko ocalić od zapomnienia. Fotografii do biogramów oraz informacji o interesujących nas osobach udzieliło ponad sto osób, których zdjęcia również znalazły się w książce.
Książka ukaże się w ramach projektu „Pro memoria” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej (TMZC) w Cekcynie. Ponadto wydanie książki wsparły finansowo: Gmina Cekcyn, Powiat Tucholski, Bank Spółdzielczy w Koronowie oraz Nadleśnictwo Tuchola i Zamrzenica.
plakat promocja książki
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2010-11-09
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz