NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

"RAZEM ZNACZY LEPIEJ - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich”

   "Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Burchat”  z Gostycyna przy współpracy z Fundacją „Chcę poznać moją wieś” z Mukrza, z Duszpasterską Wspólnotą Rolników z Łyskowa, ze Stowarzyszeniem Agrorozwoju Sołectwa Małe Gacno JAGODA z Małego Gacna, ze Stowarzyszeniem na Rzecz  Rozwoju Sołectwa Żalno, ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ekorozwoju Sołectwa Krzywogoniec i z Towarzystwem  Rozwoju Gminy Świekatowo uzyskało dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie” w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące 2011”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ-rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 5 500 zł na realizację zadania pod nazwą „Wakacyjna Wędrówka Szlakiem Wiosek Tematycznych”.
    Zadanie polega na przygotowaniu i zorganizowaniu w tym samym czasie, tygodniowego, bezpiecznego wypoczynku letniego  dla dzieci i młodzieży w 5 miejscowościach z terenu działania LGD ”Bory Tucholskie”- zajęcia odbywać się będą w: Gostycynie, Łyskowie, Żalnie, Mukrzu, Świekatowie i Cekcynie.
    W okresie od 18 do 23 lipca 2011 r przez 3 godziny dziennie dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat uczestniczyć będą w warsztatach rękodzielniczych: robienie świec z wosku pszczelego, biżuterii, kwiatów, obrazów ze skóry i ozdób z gliny. Rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży w małych miejscowościach ma na celu wyrównywania szans edukacyjnych jak i kultywowanie tradycji i zwyczajów regionalnych. Chcemy promować istniejące wioski tematyczne i zachęcać do tworzenia nowych. Dążymy do tego, aby najmłodsi mieszkańcy utożsamiali się ze swoim miejscem zamieszkania i czuli się w nim dobrze.  Na zakończenie, 23 lipca br. odbędzie się impreza plenerowa w Janiej Górze (Gmina Świekatowo), na której uczestnicy wakacyjnego projektu nauczą się wypiekania chleba i podpłomyków. Poza tym przeprowadzone zostaną zabawy animacyjne i blok konkursów.
    Zajęcia dla dzieci są bezpłatne!PROJEKT
„RAZEM ZNACZY LEPIEJ – ROZWÓJ SIECI NGO W BORACH TUCHOLSKICH”.
Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską  w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

"CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA"
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2011-07-23
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz