NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Tworzenie oferty wsi tematycznych – nabór na warsztaty.

   „Wieś tematyczna jest wsią, która ma własny, jedyny w swoim rodzaju, pomysł na rozwój. Wokół niego tworzone są sposoby na zarabianie pieniędzy. Nie chodzi tu jednak o nowy rodzaj upraw, ogrodnictwo czy hodowlę, nie chodzi też o patenty na produkcję. To oczywiście nadal jest ważne, jednak we wsi tematycznej pomysły są nieco oryginalniejsze. Chodzi o coś więcej. Okazuje się, że możemy mieć marzenia, że posiadamy wiedzę i umiejętności. (…) We wsiach leżących w mało atrakcyjnych miejscach, magnesem staje się możliwość niecodziennych przeżyć (przygoda na trasie gry terenowej w wiosce Hobbitów) i zdobywanie nietypowych umiejętności (różdżkarstwo, kowalstwo, pieczenie chleba, strzyżenie owiec).” – tak pisał Wacław Idziak, współtwórca wielu wsi tematycznych.

   Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach, w czasie których będziemy uczyć się jak tworzyć specjalizację wsi i opracujemy grę terenową jako jedną z ofert danej wsi tematycznej. Cykl warsztatów obejmuje 3 dni szkoleniowe (2 dni + 1 dzień). Zajęcia odbywać się będą w godz. 9.00 – 19.00, z czego część to praca w terenie. Uczestnikom zapewniamy śniadania (dla osób które korzystają z noclegu w czasie warsztatów dwudniowych), obiad, kawę i ciasto, kolację. Ilość miejsc ograniczona.

   Terminy i miejsca warsztatów:

  •  Wielki Mędromierz (Wioska Miodowa)  16 – 17 sierpnia 2011r. ;8 września 2011r.
  • Adamkowo (Wioska Ptasia)     16 – 17 sierpnia 2011r.; 9 września 2011r.
  • Krzywogoniec (Wioska Grzybowa)     18 - 19 sierpnia 2011r.; 10 września 2011r.

   Zgłoszenia na warsztaty należy dostarczyć na formularzu, dostępnym TUTAJ, do dnia 10 sierpnia 2011r. do biura LGD „Bory Tucholskie” (Tuchola, ul. Murowa 8). Osoby ze wsi tematycznych mogą dostarczać zgłoszenia do Koordynatorów lokalnych: Magdalena Ast (Krzywogoniec), Renata Borowiecka Gutsze (Adamkowo), Iwona Śpica (Wielki Mędromierz).

   Lista osób zakwalifikowanych na warsztaty umieszczona zostanie na stronie www.lgd.borytucholskie.pl.

   Dodatkowych informacji o warsztatach udziela Koordynator projektu:

   Warsztaty odbywają się w ramach projektu: „Borowiacka wieś ucząca się i ucząca innych”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach; Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne).

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2011-07-28
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz