NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Geocaching – zgłoszenia na szkolenie.

   LGD „Bory Tucholskie” przyjmuje zgłoszenia na szkolenie „GEOCACHING jako sposób informowania o obszarze LGD" (4 x 8 godzin szkoleniowych), które odbędzie się w dniach 13-14.04.2013 r. (sobota - niedziela) w Górznie oraz 19-20.2013 r. (piątek - sobota) na terenie LGD Bory Tucholskie.
   Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.03.2013 r.
   Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ. (Word).

   Co to jest geocaching?
   Geocaching jest to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skarbów, do których zlokalizowania używa się odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego „geocache", „skrzynka", „skrytka" albo „kesz") i odnotowanie tego faktu w logbooku (specjalnym notesie w skrytce) oraz na stronie internetowej. Skrytki ukrywane są w miejscach charakterystycznych dla danego obszaru, atrakcyjnych dla turystów. Miejsca te są jednocześnie opisywane w internetowym serwisie geocachingowym, który jest ogólnie dostępny (www.geocaching.com;). Jest to świetna forma poznawania nowych miejsc i rodzinnego spędzenia czasu, niekoniecznie przed komputerem! Więcej informacji, w tym krótki filmik na  www.geocaching.pl

   Jaka jest skala geocachingu?
   Na całym świecie ukryto ponad 2 miliony skrzynek, w Polsce ok. 5 tys., a na terenie naszej LGD – 3 (i to właśnie chcemy zmienić!). Liczba osób zarejestrowanych w serwisie internetowym to 5 mln na świecie i 28 tys. w Polsce. Skrzynki w Polsce znalezione zostały ponad 170 tys. razy, co świadczy o popularności zabawy, a z drugiej strony o skuteczności takiej formy promocji.

   Informacje dotyczące szkolenia
   Celem szkolenia jest informowanie o obszarze LGD poprzez założenie skrytek przez osoby z terenu LGD, przeszkolenie teoretyczne i praktyczne osób, które będą dalej aktywnie zajmować się geocachingiem na naszym terenie (zakładanie nowych i serwisowanie założonych skrytek).

   I część szkolenia - 13-14.04.2013 r. (sobota - niedziela) w Górznie.
   Zakres szkolenia: ogólne zasady geocachingu, obsługa serwisu internetowego z informacjami o skrytkach, obsługa urządzeń GPS, poszukiwanie skrytek w terenie.

   II część szkolenia: 19-20.2013 r. (piątek - sobota) na terenie LGD Bory Tucholskie.

   Zakres szkolenia: tworzenie i instalowanie skrytek na terenie LGD, zasady wyboru atrakcyjnych miejsc instalowania skrytek. Wybór miejsc instalowania skrytek nastąpi po uzgodnieniach z uczestnikami szkolenia.

   Organizator zapewnia transport i wyżywienie podczas szkoleń, a w Górznie także nocleg. Szkolenie jest bezpłatne. Uczestnicy szkolenia będą zobowiązani do serwisowania założonych skrytek (na podstawie porozumienia z organizatorem szkolenia).
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2013-03-20
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz