NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

LGD na III Pikniku Leader w Skrwilnie.

   29 czerwca 2013 r. w Skrwilnie (powiat rypiński) odbył się III Piknik Leader. Przedstawiciele Lokalnych Grupy Działania, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Urzędu Marszałkowskiego wspólnie się bawili i rywalizowali w sześciu konkurencjach:
  • ciągnięcie sań, na których siedział Zagłoba wraz z damą,
  • rzut beretem sołtysa,
  • lektyka dla prezesa,
  • ubijanie jaj,
  • kręcioła z balonami,
  • a na zakończenie dojenie sztucznej krowy.
   Oprócz dobrej zabawy lokalne grupy działania prezentowały się na stoiskach promocyjnych. Do namiotu LGD Bory Tucholskie przyciągały wyroby z Wioski Kwiatowej w Żalnie (np. ciasteczka z płatkami róży) oraz regionalne hafty, wyroby z drewna i miody od Państwa Mięsikowskich z Tucholi. Szczególnie tłoczno było u nas podczas losowań nagród w konkursie krzyżówkowym, który okazał się strzałem w dziesiątkę: goście poznali Bory Tucholskie, a przy okazji mogli otrzymać interesujące nagrody w postaci np. map i przewodników. Na scenie bardzo dynamicznie zaprezentowała się grupa młodych bębniarzy z Żalna, która działa i doskonali swoje umiejętności w Wiosce Kwiatowej.
   W czasie pikniku można było się także zapoznać się z przedsięwzięciami, które zostały zgłoszone do konkursu "Małe projekty, duże efekty". Spośród kilkunastu małych projektów z całego województwa Kujawsko - Pomorskiego, trzecie miejsce zajął projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Kęsowie „Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo”,  zgłoszony przez LGD Bory Tucholskie. Z pewnością przyczyniła się do tego obecność na Pikniku członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Borów Tucholskich „Historia i Pamięć”. Żołnierze w pełnym umundurowaniu z czasów II wojny światowej wzbudzali duże zainteresowanie. Nagrodę – sprzęt GPS z pewnością wykorzystamy do wciągania nowych osób do zabawy w geocaching.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom z Borów Tucholskich, którzy bawili się razem na III Pikniku Leader. Do zobaczenia za rok na kolejnej takiej imprezie, tym razem na terenie LGD „Wieczno”.„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2013-07-09
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz