NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

LGD na IV Pikniku Leader w Radzyniu Chełmińskim.

   W dniu 7 czerwca 2014 r. w Radzyniu Chełmińskim (powiat grudziądzki) odbył się IV Piknik Leader. Piknik organizowany był przez Fundację Lokalna Grupa Działania WIECZNO (ubiegłorocznego zwycięzce pikniku) oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
   Przedstawiciele dwunastu Lokalnych Grupy Działania z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Urzędu Marszałkowskiego wspólnie bawili się i rywalizowali w sześciu konkurencjach:
  1. miniturniej rycerski,
  2. dojenie sztucznej krowy,
  3. dziesięcina dla komtura,
  4. ubijanie jaj,
  5. rzut mieszkiem sołtysa,
  6. narty Bolka.
   Wszystko to odbywało się w malowniczym otoczeniu ruin gotyckiego zamku krzyżackiego, rycerzy na koniach, przy odgłosach salw armatnich. Oprócz dobrej zabawy, niektóre lokalne grupy działania prezentowały się na stoiskach promocyjnych. O oprawę artystyczną zadbały różnorodne zespoły wokalne i taneczne. Lokalną Grupę Działania "Bory Tucholskie" reprezentowała znakomita grupa taneczna "Insomnia" ze Śliwic.
   Podczas imprezy został przeprowadzony konkurs pt. „Małe projekty duże efekty”, do którego lokalne grupy działania zgłaszały swoje najciekawsze projekty w ramach działania „Małe projekty” oraz „Odnowa i rozwój wsi”. Spośród kilkunastu małych projektów z całego województwa kujawsko-pomorskiego, pierwsze miejsce zajął projekt Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą "BUKO" - "Stworzenie audioprzewodnika po zabytkowej kopalni węgla brunatnego w Pile wraz z wydaniem folderu promującego usługę i Ekomuzeum Węgla Brunatnego w Borach Tucholskich",  zgłoszony przez LGD Bory Tucholskie.
   Dziękujemy wszystkim uczestnikom z Borów Tucholskich, którzy bawili się razem na IV Pikniku Leader. Do zobaczenia za rok na kolejnej takiej imprezie, tym razem na terenie Lokalnej Grupy Działania Pojezierze Brodnickie.„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2014-06-11
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz