NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

KIERMASZ BOROWIACKI: ,,MARKA LOKALNA BORY TUCHOLSKIE” JUŻ ZA NAMI!!!

   Dnia 5 lipca 2014 r. w Parku Zamkowym w Tucholi odbył się Kiermasz Borowiacki: "Marka Lokalna Bory Tucholskie”.  Impreza została połączona  z III Pochodem Borowiaków i oficjalnym rozpoczęciem 55. Dni Borów Tucholskich. Imprezę otworzyły Starosta Tucholski Pani Dorota Gromowska i Prezes LGD ,,Bory Tucholskie” Pani Magdalena Kurpinowicz.

   Uczestnicy mogli skosztować potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, zobaczyć i zakupić wyroby prezentowane przez lokalnych twórców ludowych. Swoje stoiska zaprezentowały także wioski tematyczne z terenu LGD „Bory Tucholskie”. 

    Podczas imprezy wręczono certyfikaty znaku promocyjnego Marka Lokalna ,,Bory Tucholskie” laureatom VI edycji konkursu – w tym roku było ich 6. Laureaci w wszystkich edycji konkursu mieli możliwość zaprezentowania się w specjalnym namiocie, gdzie promowali swoje wyroby, usługi i inicjatywy.

    Całość dopełniały występy lokalnych artystów. Na scenie wystąpili: orkiestra dęta z Bysławia, Zespół Tańca Nowoczesnego „Insomnia”, soliści Młodzieżowego Studia Piosenki ze Śliwic, zespół taneczny „Karolaki” oraz Dariusz Krygowski i Piotr Czarnecki. Atrakcją dla dzieci były m.in. dmuchane zamki, udział w grach ekologicznych, malowanie twarzy.

    Przez całą imprezę na stoisku Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie” dostępne były materiały informujące o terenie LGD i działalności stowarzyszenia, w szczególności w zakresie dotyczącym realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w losowaniu zestawów gadżetów promocyjnych Lokalnej Grupy Działania "Bory Tucholskie" i Powiatu Tucholskiego.

    Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej imprezy serdecznie dziękujemy!„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Laureaci Marki Lokalnej "Bory Tucholskie" 2014
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2014-07-10
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz