NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

ZAPROSZENIE

    Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji nt. rozwijania idei oraz wzmacniania działań wiosek tematycznych w Polsce: „Wioska tematyczna – wieś z pomysłem – pomysł na wieś”, która odbędzie się 24 września 2014 r. o godz. 11.00 w Zajeździe Fojutowo w gminie Tuchola.

   Wioski tematyczne – czyli wsie z motywem przewodnim na rozwój – to innowacyjny sposób na ożywienie gospodarki wiejskiej oraz zapewnienie mieszkańcom wsi alternatywnych dochodów. Oferta wsi tematycznych, budowana na bazie zasobów przyrodniczych, kulturowych i historycznych danej miejscowości, przyczynia się do zwiększenia liczby turystów na terenach wiejskich oraz integruje mieszkańców wsi.

   Uczestnicy konferencji (program) dowiedzą się jak tworzyć markę miejscowości i lokalnych produktów, jak rozwijać kompetencje i umiejętności osób zaangażowanych w tworzenie i rozwój wiosek tematycznych. Uzyskają informacje na temat możliwości pozyskania środków finansowych w ramach projektu na testowanie produktów oraz  budowania sieci wiosek tematycznych w Polsce.
   Przedstawimy także zasady i warunki udziału w projekcie zainteresowanych organizacji pozarządowych.
   Celem Programu Obywatele dla Demokracji jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w budowaniu sprawiedliwości społecznej, demokracji i zrównoważonego rozwój.
   Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja organizowana jest w ramach Programu Obywatele dla Demokracji. Kartę zgłoszenia uczestnictwa w konferencji prosimy przesłać do dnia 22 września 2014 roku mailowo: nida@nida.pl, wioskitematyczne@nida.pl lub pocztą: Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, ul. Rzemieślnicza 3, 13-100 Nidzica.

W imieniu organizatorów konferencji zapraszają
Krzysztof Margol, Prezes Fundacji NIDA
Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA
ul. Rzemieślnicza 3, 13-100 Nidzica
tel/faks: 89-625-36-51

Realizatorzy projektu: Fundacja NIDA, Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK w Toruniu, Centrum Doradcze Programów Pomocowych w Kamionce, Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłśników Piły nad Brdą BUKO, Przedsiębiorstwo Społeczne „Garncarska Wioska.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2014-09-16
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz