NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Forum Turystyki Borów Tucholskich 2016

   Ponad 70 osób wzięło udział 18 października w Forum Turystyki Borów Tucholskich zorganizowanym przez LGD Bory Tucholskie przy wsparciu Powiatu Tucholskiego.

   Przedstawiciele przedsiębiorców, organizacji społecznych i instytucji zainteresowanych systemowym rozwojem branży turystycznej w powiecie tucholskim i świeckim mieli okazję do dyskusji na temat barier rozwojowych i sposobów ich pokonywania . Nie zabrakło informacji o ważnej roli, jaką odgrywają Bory Tucholskie na turystycznej mapie naszego województwa i w kampanii promocyjnej Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc . Na przykładzie udziału w konkursach prezentowano możliwości bezkosztowej promocji regionu. Szczególne miejsce zajął konkurs Komisji Europejskiej EDEN, dzięki któremu Bory Tucholskie stają się marką znaną także turystom zagranicznym.

   Omawiano innowacyjne rozwiązania w zakresie opieki nad osobami starszymi, które mogą stać się wzorem dla innych regionów naszego kraju. Ciekawym przykładem współpracy okazały się promocyjne działania partnerskie w gminie Osie. Nie zabrakło też prezentacji rezultatów projektu „Tkania produktów sieciowych”, w ramach którego utworzono kompleksowe pakiety produktowe przeznaczone dla turystów.

   Wśród gości forum znaleźli się m.in. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko-Pomorskiego Poseł Paweł Szramka, przedstawiciele organizacji turystycznych  oraz samorządowcy.  Relacja na żywo prowadzona był przez  regionalne Radio.

   Oczywistym wnioskiem z forum była konieczność współpracy. Ustalono, że podstawą wspólnych działań powinien być biznesowy model turystyki, oparty o przedsiębiorców wspomaganych przez instytucje publiczne. Celem jest zapewnienie harmonijnego rozwoju regionu i zwiększenie zatrudnienia – przy jednoczesnym zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody.

   Forum objęte było Patronatem Honorowym Pana Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko  - Pomorskiego.
Otwarcie Forum
Uczestnicy Forum
Paneliści
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2016-10-31
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz