NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Będzie się działo w turystyce

   Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" wspierana przez Powiat Tucholski rozpocznie niedługo realizację dwóch projektów związanych z turystyką: "Bory Tucholskie dla Seniora" i "Bory Tucholskie w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach Dobrych Miejsc".

   "Bory Tucholskie dla Seniora" to projekt, w ramach którego grupa lokalnych seniorów przeszkolona zostanie na przewodników po Borach Tucholskich, wyznaczy i sprawdzi trasy turystyczne dla innych seniorów i poprowadzi tymi trasami kilka grup senioralnych w celu przetestowania oferty. Finansowanie projektu w wysokości ok. 94 tys. zł zapewni Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS (Aktywizacja Społeczna Osób Starszych). W projekcie przewidziana jest ścisła współpraca z Uniwersytetem III Wieku i innymi organizacjami zrzeszającymi seniorów - będzie on doskonałym sposobem na ich aktywizację.

   "Bory Tucholskie w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc" to z kolei warsztaty dla podmiotów z branży turystycznej pozwalające zidentyfikować nasz USP - unikatowy w skali wojewódzkiej wyróżnik pozwalający na szybką identyfikację naszego subregionu na turystycznej mapie województwa. Jest to część działań wspierających tworzenie regionalnej marki turystycznej "Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc" realizowanych przez Kujawsko-Pomorską Organizacje Turystyczną (K-POT) na terenie całego województwa. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

   Oba projekty przewidują wsparcie organizacyjne i osobowe ze strony Powiatu Tucholskiego jako nieformalnego partnera merytorycznego.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2017-03-08
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz