NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Biuletyn FAOW.

   Zapraszamy do lektury grudniowego Biuletynu Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2010-01-11
więcej »
Komentarzy: 0

ODNOWA I ROZWÓJ WSI - KONKURS LGD

   Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania BORY TUCHOLSKIE wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2009-12-23
więcej »
Komentarzy: 0

Miliony dla pozarządówek.

   Piętnaście otwartych konkursów na wykonywanie zadań publicznych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w 2010 roku ogłosił zarząd województwa. Do podziału jest blisko 3,9 mln złotych. Wnioski zgłaszać mogą organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Na składanie wniosków jest czas do połowy stycznia.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2009-12-15
więcej »
Komentarzy: 0

"Rodzynki z Pozarządówki" - fotogaleria!

25 listopada w toruńskim Teatrze "Baj Pomorski" odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom II edycji Konkursu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pt. "Rodzynki z pozarządówki". Przypomnijmy, że z terenu, który swym zasięgiem obejmuje LGD "Bory Tucholskie", aż pięć organizacji znalazło się wśród dwunastu nagrodzonyc laureatów! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-12-04
więcej »
Komentarzy: 2

Zapraszamy na konferencję.

   Regionalny Ośrodek EFS w Bydgoszczy uprzejmie zaprasza na konferencję Małe Wielkie Inicjatywy - projekty realizowane na obszarach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego która odbędzie się 11 grudnia (piątek) 2009 r. w Karczmie Góralskiej „Gazdówka” przy ulicy Szosa Gdańska 9 w Żołędowie.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2009-12-03
więcej »
Komentarzy: 0

Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi

   Celem projektu  była integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi realizowana przez Gminny Ludowy Klub Sportowy „Cis” Cekcyn wspólnie z partnerami projektu : TPO Sokoły Tuchola, GKS Myśliwiec Gostycyn i MLKS Tucholanka w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ-rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dodane przez: Gminny Ludowy Klub Sportowy CIS CEKCYN
2009-11-29
więcej »
Komentarzy: 0

Odsłonięcie pomnika południka 18°E!!!

W poniedziałek 30 listopada o godzinie 10:30 w miejscowości Cekcynek (gm. Cekcyn) odbędzie się odsłonięcie pomnika południka 18°E (długości geograficznej wschodniej). Jest to jeden z elementów projektu "Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże - ulepszenie infrastruktury turystycznej w Gminie Cekcyn" realizowanego przez Stowarzyszenie "Światło". Pomnik stanie się ciekawostką geograficzną i turystyczną nie tylko gminy Cekcyn, ale i całego powiatu tucholskiego. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej (TMZC) w Cekcynie.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-11-23

Rozstrzygnięcie konkursu "Rodzynki z Pozarządówki"!!!

Rozstrzygnięto konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne, realizowane przez organizacje pozarządowe, pn. „Rodzynki z pozarządówki”. Wśród 12 laureatów znalazło się aż 5 organizacji działających na obszarze LGD" Bory Tucholskie!!! To ogromny sukces podkreślający jak prężnie rozwija się i działa III sektor w północno-zachodniej część województwa kujawsko-pomorskiego.

Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-11-11
więcej »
Komentarzy: 4

Projekt "Wrzesień 1939- nasza historia"

 

W ramach konkursu grantowego pn. „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie” w ramach realizacji projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa  w partnerstwie z  ze Stowarzyszeniem Mieszkańców  i Miłośników Piły nad Brdą „Buko”  realizowały projekt  „Wrzesień 1939- nasz historia”

Dodane przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa
2009-10-30
więcej »
Komentarzy: 0

„AKTYWNIE ŻYJEMY I RADOŚĆ Z TEGO CZERPIEMY„

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski napisało projekt pod nazwą „Aktywnie żyjemy i radość z tego czerpiemy" i otrzymało dotację z Fundacji PZU z programu „Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży".

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski
2009-11-02
więcej »
Komentarzy: 0

I Olimpiada Integracyjno-Sportowa w Gostycynie

 

 I Olimpiada Integracyjno-Sportowa w Gostycynie  została zakończona.

            19  września w Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym przy Zespole Szkół w Gostycynie odbyła się Olimpiada Integracyjno –Sportowa pod nazwą :

"GDY WSPÓŁNIE  DZIAŁAMY WIEKSZE SZANSE MAMY"

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski
2009-11-02
więcej »
Komentarzy: 0

Wspólny wyjazd Stowarzyszeń do Belgii

  W trakcie XVI Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców (ESHS) w Kinrooi ( Belgia) w dniach 28-30 sierpnia 2009 roku  odbył się cykl wspólnych imprez (wystawy haftu borowiackiego i rzeźby , występów muzycznych, prezentacji, degustacji potraw regionalnych, parad i przemarszów) i innych działań przedstawiających siłę tradycji,  piękno folkloru, historii naszego regionu i miasta w formie otwartych pokazów  plenerowych i promocyjnych.
Dodane przez: Kurkowe Bractwo Strzeleckie
2009-10-30
więcej »
Komentarzy: 0

Rodzinny Piknik Strażacki w Śliwicach

W ramach konkursu grantowego pn. „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie” w ramach realizacji projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Ochotnicza Straż Pożarna ze Śliwic w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Cekcyna zorganizowały projekt pn. „Rodzinny Piknik Strażacki”, który odbył się 15 sierpnia 2009r. w amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach. 
Dodane przez: Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach
2009-10-28
więcej »
Komentarzy: 0

Trwa projekt: "Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże"

Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło” realizuje kolejny projekt, tym razem pt. „Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże - ulepszenie infrastruktury turystycznej w gminie Cekcyn“. Głównym celem projektu jest poprawa infrastruktury turystycznej na terenie gminy poprzez ustawienie kierunkowskazów prowadzących do najważniejszych zabytków oraz drewnianych ławek na wyremontowanych cmentarzach ewangelickich. Dodatkowym, równie ważnym elementem jest dokładne wyznaczenie miejsca, w którym przez gminę Cekcyn przechodzi południk 18⁰E (szerokości geograficznej wschodniej) co będzie dodatkową atrakcją turystyczną i swoistą ciekawostką geograficzną. 

Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-10-16
więcej »
Komentarzy: 0

Konkurs "Rodzynki z Pozarządówki"

Do 15 września składać można było wnioski na konkurs ogłoszony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pt. "Rodzynki z Pozarządówki". Zgłosiło się 49 organizacji. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 22 z nich, z czego aż 6 z terenu działania LGD"Bory Tucholskie"! Fakt ten potwierdza silną pozycję III sektora w tej części naszego województwa. 
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-10-07
więcej »
Komentarzy: 0

Uroczystość poświęcenia zabytkowego cmentarza ewangelickiego

W piękną, słoneczną sobotę 26 września, odbyła się uroczystość poświęcenia odremontowanego w tym roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło", zabytkowego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w osadzie Lubiewice. Ekumeniczne nabożeństwo poprowadził ks. kom. Marek Loskot z parafii ewangelicko-augsburskiej w Bydgoszczy. Cmentarz odnowiony został dzięki dotacji przyznanej "Światłu" przez Radę Gminy w Cekcynie oraz darowiźnie od Nadleśnictwa Zamrzenica.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-10-05
więcej »
Komentarzy: 0

Zapomniany szlak-linia 240

   Właśnie zakończyła się realizacja projektu „Zapomniany szlak-linia 240”, który był realizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Burchat” i jego partnera Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ-rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Dodane przez: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne BURCHAT
2009-10-05
więcej »
Komentarzy: 2

MARSZ SZLAKIEM 34. PUŁKU PIECHOTY

   Dla uczczenia siedemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej w  niedzielę 13 września Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo i Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” z Gostycyna zorganizowało marsz szlakiem 34. pułku piechoty od Wielkiej Kloni do Świekatowa w ramach  projektu pt. ,,Pamięć o bohaterach września 1939 r. obowiązkiem każdego pokolenia".
Dodane przez: Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo
2009-10-05
więcej »
Komentarzy: 2

Poświęcenie odremontowanego cmentarza ewangelickiego

W sobotę 26go września o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość poświęcenia odremontowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło" zabytkowego cmentarza ewangelickiego z poł. XIX wieku znajdującego się w osadzie Lubiewice k. Wierzchlasu. Ekumeniczne nabożeństwo poprowadzą pastor ks. kom. Marek Loskot z parafii ewangelicko-augsburskiej w Bydgoszczy oraz ksiądz Marian Turzyński z Tucholi. 
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-09-22

Doradztwo dla organizacji pozarządowych.

   Od września  br. stowarzyszenia i fundacje z terenu Powiatu Tucholskiego oraz części Powiatu Świeckiego (z gminy Osie, Lniano, Świekatowo) będą mogły korzystać ze wsparcia lokalnych ekspertów.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2009-09-17
więcej »
Komentarzy: 0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12